15 czerwca 2016 roku opublikowany został raport podsumowujący etap konsultacji.

15 czerwca 2016 roku opublikowany został raport podsumowujący etap konsultacji.

„Partycypacja społeczna obejmuje przygotowanie, prowadzenie i ocenę rewitalizacji w sposób zapewniający aktywny udział interesariuszy, w tym poprzez uczestnictwo w konsultacjach społecznych oraz w pracach Komitetu Rewitalizacji.” [z ustawy o rewitalizacji]

Udział interesariuszy w procesie rewitalizacji polega m.in. na określeniu ich potrzeb i oczekiwań – projektowane działania powinny na nie odpowiadać i być spójne.  Zaplanowano działania edukacyjne i informacyjne dla mieszkańców, aby mogli zapoznać się z najważniejszymi informacjami (istotą procesu, celach, zasadach prowadzenia rewitalizacji) na temat procesu rewitalizacji w Tczewie. Gmina Miejska Tczew wspiera działania służące rozwijaniu dialogu pomiędzy interesariuszami rewitalizacji. Podczas prac nad rewitalizacją (na etapie przygotowania, prowadzenia i oceny) zapewniona będzie możliwość wypowiedzenia się przez zainteresowanych.

Zaplanowano spotkania informacyjne w szczególności dla mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, radnych miejskich i instytucji publicznych funkcjonujących na obszarze zdegradowanym.

15 czerwca opublikowany został raport podsumowujący etap konsultacji. Konsultacje miały na celu poznanie opinii i propozycji zainteresowanych mieszkańców Miasta Tczewa odnośnie założeń Programu, które mogą zostać wykorzystane w dalszych etapach prac.

Pełna wersja raportu, z uwagami oraz wynikami ankiety internetowej: Informacja podsumowująca konsultacje społeczne Gminnego Programu Rewitalizacji

Powrót na górę
Skip to content